menuordersearch
darbhoshmand.ir

نحوه تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ به چه صورت است؟

لگوی سایت
۱۴۰۱/۵/۱۲ چهارشنبه
(1)
(0)
نحوه تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ به چه صورت است؟
نحوه تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ به چه صورت است؟

 

نحوه تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ به چه صورت است؟
خبر خوب این است که تغییر یا تنظیم مجدد قیمت درب اتوماتیک پارکینگ معمولاً کار آسانی است. اولین قدمی که باید برای تنظیم مجدد درب بازکن پارکینگ خود بردارید این است که یک دفترچه راهنمای مربوط به ارائه دستورالعمل را بررسی کنید. اگر دستورالعمل‌های اصلی را گم کرده‌اید یا به آن دسترسی ندارید، یا ترجیح می‌‌دهید راهنمای مفیدتری را دنبال کنید، کارشناسان این حوزه آماده خدمت رسانی به شما هستند.

به خاطر داشته باشید که تلاش برای برنامه ریزی مجدد و تنظیم درست سیستم پارکینگ می‌تواند خطرناک باشد، به همین دلیل بهتر است با یک متخصص کار کنید. در همین راستا در بررسی نحوه تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ باید در مورد نحوه برنامه ریزی مجدد آن اطلاعاتی کسب کنید.

چگونگی تنظیم
درب بازکن پارکینگ ترکیبی از ویژگی های مختلف است که به محصول اجازه می‌دهد تا به درستی کار کند. بسته به مدل یا برندی که دارید، ممکن است یک فیوز در لیست قطعات خود داشته باشد. این جزء یک بخش ضروری برای بازرسی در صورت خرابی درب بازکن شما است. فیوز جزء ضروری یک مدار الکتریکی است. به بیان ساده، این ویژگی ایمنی همان چیزی است که از پارکینگ شما محافظت می‌کند. فیوز یک سیم کوچک در داخل دارد که اگر جریان الکتریکی بیش از حد از آن عبور کند، ذوب می‌شود و مدار را قطع می‌کند. چند راه برای تشخیص سوختن فیوز در سیستم درب پارکینگ شما وجود دارد:

کلید مدار شما روشن است.

سیستم درب بازکن شما برق ندارد، اما سیستم به پریز وصل است.

می دانید پریز برقی که سیستم به آن وصل شده است، برق دارد.

در بررسی نحوه تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ یکی دیگر از اجزای داخلی بررسی علت آسیب دیدن سیستم درب بازکن پارکینگ شما است. اگر مشکوک هستید مشکلی در پارکینگ شما رخ داده است، بهتر است با یک تکنسین حرفه ای مشورت کنید. به این ترتیب با هیچ مشکل ایمنی مواجه نخواهید شد. اگر فیوز نگرانی شماست، تکنسین بررسی می‌کند که آیا هنوز کار می‌کند یا خیر.

 

 

 

سایر مسائلی که ممکن است بر سیستم درب بازکن شما تأثیر بگذارد

به غیر از سوختن یا ذوب شدن فیوز در برد مدار، در اینجا برخی از مشکلات دیگری وجود دارد که ممکن است بر عملکرد درب بازکن و نحوه تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ شما تأثیر بگذارد:

افزایش برق باعث از کار افتادن ترانسفورماتور می‌شود.

یک سیم سوخته یا شل شده است.

برد مدار شما معیوب است.

خازن معیوب هست.

سیم برق شما شکسته است.

یک سیم برق از ترمینال بازکن جدا شده است.

اگر به هر یک از این مشکلات در سیستم جک پارکینگی اتوماتیک خود مشکوک هستید، یک تکنسین حرفه ای می‌تواند ابزارهای باکیفیت را به همراه داشته باشد و از دانش تخصصی خود برای پیدا کردن مشکل و ارائه بهترین راه حل استفاده کند. به طور خاص، مولتی متر ابزاری است که به تعیین منبع دقیق مشکلی که باعث کار نکردن سیستم درب پارکینگ شما می‌شود کمک می‌کند.

 

نکات قابل توجه در بررسی نحوه تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ

هنگامی که درب پارکینگ شما با مشکلات الکتریکی مواجه است، یک تکنسین مجرب برخی از وظایف زیر را انجام می‌دهد:

  • فورا به سیستم درب پارکینگ شما دسترسی پیدا می‌کند.
  • بخش خروجی که درب بازکن پارکینگ به آن وصل شده است پیدا کنید و سیستم را از برق بکشید.
  • درپوش پریز را بردارید تا برد مدار و موتور ظاهر شود.
  • فیوز و سایر اجزای داخلی را در برد مدار پیدا کنید.
  • به دنبال علائم واضح آسیب، مانند قطعات شکسته یا بوی سوختگی باشید.
  • از مولتی متر برای بررسی فیوز و سایر قسمت های درب بازکن پارکینگ استفاده کنید.

پس از اینکه درب گاراژ یا پارکینگ خود را برای آسیب دیدگی بازرسی کردید یا از یک تکنسین سرویس برای تعمیر درب درخواست کردید، آماده شروع فرآیند نحوه تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ هستید. قبل از شروع مراحل نحوه تنظیم مجدد درب پارکینگ، باید مطمئن شوید که چه نوع سیستمی دارید. به طور کلی، سیستم های درب بازکن جدید دکمه ای دارند که سیستم را ریست می‌کند.

سیستم هایی که از DIP استفاده می‌کنند به فرکانس های رادیویی و سوئیچ ها متکی هستند، در حالی که درب بازکن های جدیدتر از سیگنال های بی سیم استفاده می‌کنند. هر دوی این سیگنال ها ممکن است با دستگاه های دیگر خانه شما تداخل داشته باشند. اگر این وضعیت شروع به وقوع کرد، باید درب بازکن پارکینگ خود را دوباره تنظیم کنید.

بهترین روش برای بررسی اینکه آیا درب بازکن پارکینگ شما یک مدل جدیدتر است یا قدیمی تر، نگاه کردن به واحد اصلی آن است. این قسمت از درب بازکن باید دارای یک سری سوئیچ یا یک دکمه در قسمت داخلی دستگاه باشد که عبارت «خانه» یا «آموزش» را نشان می‌ دهد.

پیدا کردن یک دکمه در داخل درب بازکن گاراژ شما معمولاً به این معنی است که دستگاه شما جدیدتر است، در حالی که سوئیچ ها نشان می‌دهند که مدل قدیمی تر است. بسته به نوع درب بازکنی که دارید، باید واحد خود را به طور متفاوتی تنظیم مجدد کنید. اگر نمی‌توانید بفهمید که سیستم شما جدید است یا قدیمی، همیشه می‌توانید با یک متخصص تماس بگیرید.

مواردی که باید در بررسی نحوه تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ باید در نظر بگیرید.

هنگامی که می‌خواهید وارد پارکینگ خود شوید و سیستم کار نمی‌کند، یادگیری نحوه تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ بسیار مفید است. یک درب بازکن قدیمی بین 9 تا 12 سوئیچ در داخل واحد اصلی و کنترل از راه دور دستی دارد. برای اتصال ریموت به درب بازکن گاراژ، سوئیچ ها باید در موقعیت های یکسانی روی ریموت و واحد اصلی باشند. پوشش های بیرونی هر دو محصول را بردارید و بررسی کنید که آیا موقعیت سوئیچ با‌ آنها مطابقت دارد یا خیر. اگر مطابقت ندارند، چیزی باریک مانند خودکار یا مداد بردارید و کلیدهای کنترل از راه دور را بکشید تا با واحد اصلی یکسان باشند. پس از اتمام این مرحله، کاورها را دوباره روی آن قرار دهید و برای اطمینان از کارکرد، آن را تست کنید.

اگر مجبور هستید یک درب بازکن پارکینگ را که دارای دکمه تنظیم مجدد است برنامه ریزی مجدد کنید، ابتدا باید دکمه "Home" یا "Learn"  را پیدا کنید. متوجه خواهید شد که این دکمه ممکن است در کنار چراغ LED یا آنتن درب بازکن پارکینگ شما باشد. پس از یافتن دکمه تنظیم مجدد، می‌توانید شروع به تنظیم مجدد درب بازکن گاراژ خود کنید. در حالی که فرآیند دقیق این امر متفاوت است، اکثر مدل ‌های دارای دکمه از شما می‌خواهند که دکمه را برای حدود پنج ثانیه فشار دهید. برای بسیاری از سیستم های بازکن درب گاراژ، این تنها کاری است که باید هنگام برنامه ریزی مجدد انجام دهید.

مهم است که کد بازکن درب گاراژ خود را تا حدودی تنظیم مجدد کنید تا بتوانید وسایل و خانه خود را ایمن نگه دارید. خوشبختانه، فرآیند بازنشانی کد درب گاراژ روی صفحه کلید ساده است. اگر زمان آن رسیده است که از یک کد پین جدید برای دسترسی به گاراژ خود استفاده کنید، کارشناسان این حوزه می‌توانند به شما در این فرآیند کمک کنند.

 

مراحل نحوه تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ

  • دکمه "Learn"  در سیستم بازکن درب پارکینگ واقع در واحد اصلی یا روی پانل کنترل دیواری خود را پیدا کنید.
  • دکمه را فشار دهید و سریع آن را رها کنید. اگر درب بازکن شما دارای پنل کنترل MyQ باشد، ممکن است مجبور شوید این مرحله را تکرار کنید.
  • ظرف 30 ثانیه پس از فشار دادن دکمه یک شماره پین جدید را روی صفحه کلید خود وارد کنید. سپس، دکمه "Enter" را فشار دهید.
  • چراغ LED در بازکن گاراژ یا چشمک می‌زند یا خاموش می‌شود تا نشان دهد شماره پین صفحه کلید چهار رقمی را تغییر داده اید.

 

پین جدید خود را تست کنید.

در بررسی نحوه تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ پس از انجام هر پنج مرحله، پین را برای صفحه کلید پارکینگ خود با موفقیت دوباره برنامه ریزی کنید. اگر به این فکر می‌کنید که شماره پین را برای صفحه کلید درب گاراژ خود انتخاب کنید، بهتر است چیزی ساده اما محرمانه را انتخاب کنید. از اطلاعات حساس مانند تاریخ تولد، آدرس یا شماره تلفن خودداری کنید. به خاطر سپردن کد گاراژ برای شما و خانواده‌تان آسان است، اما حدس زدن آن برای غریبه ‌ها دشوار است.

صاحبان خانه ممکن است به دلایل زیادی بخواهند حافظه سیستم درب بازکن گاراژ خود را پاک کنند، مثلاً اگر به خانه جدیدی نقل مکان می‌کنند یا مستاجران خانه‌های اجاره ای خود را تغییر می‌دهند. بیشتر درب بازکن های پارکینگ دارای فضای ذخیره سازی محدودی هستند. از آنجایی که این سیستم ها همه کدهای ورود بدون کلید را حفظ می‌کنند، مهم است که بدانید چگونه حافظه را پاک کنید. اگر باید حافظه را از درب بازکن گاراژ خود بازنشانی یا پاک کنید، این مراحل را دنبال کنید:

به درب بازکن گاراژ خود دسترسی داشته باشید.

دکمه "Learn"  را پیدا کنید.

در اینجا نحوه باز کردن درب گاراژ خود آورده شده است:

 

1. مطمئن شوید که سیستم درب گاراژ شما در موقعیت پایین قرار گرفته است.

در بررسی نحوه تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ برای جدا کردن درب بازکن، درب پارکینگ یا گاراژ شما باید ابتدا در وضعیت پایین باشد. چرا این مهم است؟ اگر درب گاراژ شما در حالت بالا گیر کرده است، با جدا کردن درب بازکن گاراژ، چرخ دستی آزاد می‌شود، تکه ای از درب بازکن که هنگام بالا و پایین رفتن همراه با در حرکت می‌کند و ممکن است به پایین سقوط کند. حداقل، این می‌تواند به درب آسیب برساند. اگر زمانی که این اتفاق می‌افتد، شخص دیگری زیر در ایستاده باشد، می‌تواند به او آسیب برساند زیرا کمبود نیرو مانع از عملکرد صحیح سنسورهای حرکتی می‌شود.

بهترین راه برای جلوگیری از بروز صدمات این است که اجازه دهید یک شرکت حرفه ای درب پارکینگ مسئولیت را بر عهده بگیرد. برای درخواست خدمات با متخصصین درب گاراژ تماس بگیرید. اگر درب شما از قبل در موقعیت پایین قرار دارد، آماده هستید تا به مرحله بعدی بروید.

 

نتیجه گیری

در حقیقت در بررسی نحوه تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ باید در وهله اول اطلاعات و آگاهی خود را در این حوزه افزایش دهید. سعی کنید قبل از هر اقدامی با متخصصین و کارشناسان باتجربه در این حوزه که دانش علمی و فنی بالایی در این بخش دارند مشورت کنید و سپس به تنظیم درب پارکینگ خود بپردازید.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر